Hajd i ja da napišem koju, ko o čemu a baba o uštipcima tj. šaranu

Dakle na osnovu mog iskustva, od kada pecam na Dunavu (od 2000-te), ovo mi je najgora godina do sada,
Bilo u Martu par dana sa lepim uslovima za pecanje a onda krenu onaj ludi vodostaj koji se smirio evo tek sad krajem Jula!
Dok Dunav ne bude na 300-320 kod Pančeva od čekanja šarana teško da bude nešto. Izlazio i po onakvom vodostaju ali šarana nisam video, imao par udaraca bez realizacije i to je sve.
Onda krenu ova vrućina i tek sada ga nema nigde, bez obzira na dobar vodostaj.
U nekom trenutku čovek krene da sumnja da nešto radi pogrešno pa tako i ja (a verujem i svi) krenem da iznalazim raznorazne razloge ali ubrzo sam se uverio, preko kontakata sa mnogim kolegama na drugim lokacijama pa i ribarima da svi prolazimo u dlaku isto, jedno veliko
ništa.
Klima se menja, to je očigledno i sada je pitanje kada će i riba da se tome prilagodi.
Kako sada stvari stoje, godinu može da izvadi samo Septembar-Oktobar pa i Novembar jer mi izgleda da zimu više nečemo ni imati.
Još samo hvali da na jesen krene najezda smrdibuba pa da doživljaj bude kompletan.

.