Autor Tema: Dozvola za upravljača čamcem  (Pročitano 27099 puta)

0 člana i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

  • NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: RML
  • Dužina: 19,5 m
  • Lokacija: Ada Ciganlija
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Dozvola za upravljača čamcem
« Odgovor #45 poslato: 19. Februar. 2020. / 00:11:59 »
Još jedan produžetak. Sad su odredili kraj marta za krajnji rok.

Van mreže birdfly635

  • NF clan
  • *
Odg: Dozvola za upravljača čamcem
« Odgovor #46 poslato: 16. Februar. 2026. / 22:06:21 »
Pozdrav, polagao bih za B dozvolu, nemam nikakvog iskustva, koliko traže i gde bih mogao samostalno da pročitam zakon, signalizaciju i ostalo što bi mogli da me pitaju?
Najviše bih polagao radi jetski-a, takodje me zanima da li se sada u inostranim dozvolama nalazi i oznaka za upravljanje na kako unutrašnjim tako i morskim vodama? Hvala!



Van mreže Dule

  • NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: RML
  • Dužina: 19,5 m
  • Lokacija: Ada Ciganlija
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Dozvola za upravljača čamcem
« Odgovor #47 poslato: 16. Februar. 2026. / 22:30:49 »
Ovde smo malo diskutovali o tome
https://www.nautickiforum.rs/Forum/index.php?topic=1630.0


Za polaganje je potrebno lekarsko uverenje, potvda da si plivač, prijava kapetaniji Beograd i uplata taksi.


Skripte je skoro nemoguće nabaviti besplatno ali postoje knjižice koje smo ranije koristili a ništa se tu nije promenilo. Mogu se naći na kupindu
https://www.kupindo.com/Tehnicke-nauke/81052289_PRIRUCNIK-ZA-PRIPREMANJE-ISPITA-ZA-VODITELJA-CAMCA
Ili u knjižari novije izdanje
https://knjigeobradovic.com/polovne-knjige/prirucnik-za-upravljace-motornih-camaca-2/
 
Postoje i kursevi gde se vrsi obuka za polaganje kao npr. https://www.nauticaledu.com/katalog/obuke/obuka-za-upravljaca-motornog-camca-a-i-b-kategorije/


Za sva dalja pitanja ostajem otvoren za odgovore.




Van mreže Zox

  • Moderatori
  • *
    • Putopis iz slane sveske
  • Brod tip: Rio 630 Fish
Odg: Dozvola za upravljača čamcem
« Odgovor #48 poslato: 17. Februar. 2026. / 21:57:00 »
Pozdrav, polagao bih za B dozvolu, nemam nikakvog iskustva, koliko traže i gde bih mogao samostalno da pročitam zakon, signalizaciju i ostalo što bi mogli da me pitaju?
Najviše bih polagao radi jetski-a, takodje me zanima da li se sada u inostranim dozvolama nalazi i oznaka za upravljanje na kako unutrašnjim tako i morskim vodama? Hvala!


Pošalji mi u PP email adresu ili Viber broj, poslaću ti dokument.

 

Korisni linkovi

Vodostaj

Novo na forumu

Plovila članova foruma

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

 
Tehnonautika