Autor Tema: "SEVA" - Brodski dnevnik  (Pročitano 3509 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

moma seva

  • Gost
"SEVA" - Brodski dnevnik
« poslato: 26. Avgust. 2013. / 19:56:24 »
*

Gospodo Forumasi, dobar dan vam zelim ! jhgf

Ko nije bio ribar na Dunavu, nikada nece znati sta se zbiva kad neprozirna magla, naglo polegne na veliku reku, kada se na ivici mrznjenja konopac kao mac useca u saku, kada zbog pogresnog ulova od vas dizu ruke i oni koji vas najvise vole. A ko jeste bio ribar na Dunavu, ostavio bi zbog tog zivota kule i gradove, svilu i kadifu. Osoben je to svet, tu kraj nas, koji se brzo zavoli i zauvek pamti.
Napisao je : Karlo Kubicek, a ja se sa njim u potpunosti slazem !

I obratio bih vam se gospodo forumasi, ali i vama gospodo koji samo pregledavate zbivanja na forumu, da obratite paznju na moje opisivanje stvarnih dogadjaja koji su se desavali u mom 35-godisnjem zivotu na camcima i druzenju na vodi ! I hocu vam reci da smo mi ljudi sa vode u izumiranju pa cak i ribolov nije vise ono sto je bilo. Pitanje je vec kroz koliko godina ga uopste i nece biti, bar na nacin kojim sam se ja bavio i meni slicni legendarni Alasi Dunava.

Ja ne opisujem dogadjaje da bi se vama svidjali, vec opisujem kako su se u to vreme desavali, a danas po mojim secanjima u kojima mi pravde radi i moja Ljilja mi pomaze da ih verno opisujem. Kroz ceo zivot na vodi, bili smo okruzeni mnogim ljudima i svakako raznim dogadjajima, od kojih o onekim’ ruznim vam nikada necu pisati, jer sam se trudio da ih zaboravim, a bilo ih je ... ljudi smo !

Preporucujem da procitate “Brodski dnevnik sa Seve” i dogodovstine sa nasih 160 dana kampovanja na Zilavoj Adi ! Jer kao prvo sigurno ce vam biti zabavno, jer je i nama koji smo svedoci tih dogadjaja bilo jako zabavno. Dakle neponovljivo ... cini mi se ! Prosle godine sam se nasao sa nekolicinom tada kampera na Zilavoj i svi su se slozili da kampovanje ponovimo, cemu ce svi biti radi !

Citajuci “Seva – Brodski dnevnik”, posebno Vi mladi nauticari, imate mogucnost da se upoznate sa mnogim lepim i losim trenucima na vodi, i time ce te ih prepoznati, smanjiti rizik i nedozvoliti da se vama dese takvi nemili dogadjaji. I o kulinarstvu u kampu je dosta receno, pa se potrudite da probate tu vrstu hrane, koja se u mnogome razlikuje od “brze hrane” na koju vas sa naglasenim reklamama polako ali sigurno navikavaju !

Preporucujem : procitajte, ali i u ovoj rublici i komentarisite ! Postavljajte pitanja o svemu sta vas interesuje, a vezano je za nautiku, ribolov i kampovanje opisano u “Seva – Brodski dnevnik” ! Dnevnik se nalazi >>ovde<<

Pozdrav Moma Stosic   jhgf frdxs

Van mreže Dule

  • NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: RML
  • Dužina: 19,5 m
  • Lokacija: Ada Ciganlija
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: "SEVA" - Brodski dnevnik
« Odgovor #1 poslato: 24. Novembar. 2025. / 17:38:33 »

Došli zimski dani pa sam ponovo počeo da čitam zanimljive tekstove koje nam je ostavio pok. Moma Stošić.

Link ka tekstovima iz brodskog dnevnika


http://www.nautickiforum.rs/Forum/index.php?cat=2




Van mreže Bakara

  • NF clan
  • *
    • Riviera
  • Brod tip: Metalni kabinaš
  • Dužina: 8,7
  • Lokacija: Zemun
  • Osp: UMČ
Odg: "SEVA" - Brodski dnevnik
« Odgovor #2 poslato: 29. Novembar. 2025. / 12:59:31 »
I ja ih vrlo rado čitam s vremena na vreme... Nažalost, većina tema i postova je nestala sa gašenjem foruma "Na vodi", ali je lepo videti da je bar nešto od Mominih tema ostalo na nautičkim forumima  rfcdvb


Van mreže Dule

  • NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: RML
  • Dužina: 19,5 m
  • Lokacija: Ada Ciganlija
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: "SEVA" - Brodski dnevnik
« Odgovor #3 poslato: 29. Novembar. 2025. / 18:30:48 »
Svi njegovi tekstovi sa svih foruma su kod nas.
Uz njegovu dozvolu ja sam ih sakupio i napravio poseban deo, zapravo dva dela.


Žilava ada  http://www.nautickiforum.rs/Forum/index.php?cat=61


Brodski dnevnik  http://www.nautickiforum.rs/Forum/index.php?cat=2


Nadam se da će neko od njegovh naslednika hteti da odštampa i sačuva. Dok postoji forum biće tu. Davno mi se javila njegova ćerka ali samo je prokomentarisala da sam to lepo uradio i ništa više.




Van mreže Bakara

  • NF clan
  • *
    • Riviera
  • Brod tip: Metalni kabinaš
  • Dužina: 8,7
  • Lokacija: Zemun
  • Osp: UMČ
Odg: "SEVA" - Brodski dnevnik
« Odgovor #4 poslato: 29. Novembar. 2025. / 19:18:43 »
E bravo za to, imao sam istu ideju ali nisam znao da već sve ima na jednom mestu  jhgf

Van mreže Zox

  • Moderatori
  • *
    • Putopis iz slane sveske
  • Brod tip: Rio 630 Fish
Odg: "SEVA" - Brodski dnevnik
« Odgovor #5 poslato: 29. Novembar. 2025. / 21:41:06 »
Svi njegovi tekstovi sa svih foruma su kod nas.
Uz njegovu dozvolu ja sam ih sakupio i napravio poseban deo, zapravo dva dela.

Dobro si uradio. Nekoliko puta sam čitao njegove tekstove -odlični su.

 

Korisni linkovi

Vodostaj

Novo na forumu

Plovila članova foruma

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

 
Tehnonautika